Жемқорлық дегеніміз не? Жемқорлықтың қалай алдын алуға болады?

«Жемқорлық дегеніміз не? Жемқорлықтың қалай алдын алуға болады?»

Сыбайлас жемқорлықтың мемлекеттің бәсекеге қабілеттілігін едәуір төмендететіні, қоғамда демократиялық қайта құруларды жүзеге асыруды тежейтіні, елдің халықаралық беделіне көлеңке түсіретіні бәрімізге аян. Осыған байланысты мектебімізде оқушылар арасында әңгіме қозғалды. Әңгіме барысында жемқорлықтың ел дамуына кедергі екендігі түсіндірілді.  Оқушылар аталған тақырыпқа байланысты өз ойлары және жемқорлықпен күресу жолдарын қарастырып,  пікірлерін айтты. Мемлекетіміздің әрбір азаматы Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын сақтауға, басқа адамдардың құқықтарын, бостандықтарын, абыройы мен қадір-қасиетін құрметтеуге міндетті екені белгілі. Әңгімелесуіміздің соңын: Елбасы жолдауында: «Заңды бұзған екенсің,оның баптарына сәйкес жауапқа тартыласың» дейтін нақты ережені еске ала отырып аяқтадық.

Жазған тарих пәнінің мұғалімі: Жексенбек К